Бухгалтерський облік
5

утворення господарських засобiв (пасивнi). Поняття про активно-пасивнi рахунки. Подвiйний запис операцiй на рахунках i його обгрунтування. Кореспонденцiя рахункiв, її значення. Обороти i залишки (сальдо) по рахунках. Рахунки синтетичного i аналiтичного облiку, їх значення, особливостi i взаємозв`язок. Поняття про субрахунки. Узагальнення даних поточного облiку. Оборотнi вiдомостi по рахунках синтетичного i аналiтичного облiку, сальдовi вiдомостi, їх контрольне значення. Поняття про систему рахункiв бухгалтерського облiку і їх класифiкацiю. Класифiкацiя рахункiв за економiчним змiстом та за призначенням i будовою. Поняття про план рахункiв бухгалтерського облiку.

Нормативні документи до теми:

1. Закон  України “Про бухгалтерський облік та звітність в Україні” від 19.07.99р. №996.

2.  Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (далі - П(С)БО) №1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”.

3.  П(С)БО №2”Баланс”.

Тема 3. Документаця та  iнвентаризацiя

 Загальне поняття про бухгалтерськi документи. Документи як основнi носiї iнформацiї. Економiчне та правове значення бухгалтерських документiв у сферi управлiння, контролю i аналiзу пiдприємницької дiяльностi. Класифiкацiя документiв. Реквiзити бухгалтерських документiв. Вимоги, якi ставляться до складання документiв. Порядок, технiка прийому та обробки бухгалтерських документiв. Поняття про документообіг. Iнвентаризацiя, її суть та значення. Види iнвентаризацiї. Порядок проведення iнвентаризацiї та оформлення результатiв.

Тема 4. Облiковi реєстри i форми бухгалтерського облiку

Облiковi реєстри i їх роль у бухгалтерському облiку. Види i форми облiкових реєстрiв. Порядок i способи ведення записiв в облiкових реєстрах. Вимоги до записiв в облiковi реєстри. Способи виправлення записiв в облiкових реєстрах. Поняття про форми бухгалтерського облiку. Сучаснi форми облiку. Перспективи розвитку форм бухгалтерського облiку при використаннi електронно-обчислювальної технiки.