Інформаційні технології (Практичні роботи)
54

Практична робота №5. MS Word. Побудова таблиць і діаграм. Колонки

Мета

Уміти створювати у текстовому документі таблиці, діаграми, колонки.

План

1.      Вставляння таблиці.

2.      Рисування таблиці.

3.      Перетворення тексту в таблицю.

4.      Форматування таблиці.

5.      Створення діаграм.

6.      Створення газетних колонок і словників.

7.      Нестандартне застосування таблиць.

Теоретичні відомості

1. Вставляння таблиці. Анкетні чи статистичні дані, дані виробничого характеру тощо варто наводити у вигляді таблиць.

Таблиці призначені для наочного подання інформації, а також для задания специфічного розташування текстових блоків на сторінці документа.

Елементи таблиці: клітинки (комірки, чарунки), рядки, стовпці, рамки (межі) і дані, які є в клітинках (див. рис. 16).

Таблицю створюють засобами пункту Таблиця головного меню (рис. 25). Є три способи створення таблиці за допомогою

таких команд:

♦       Вставити таблицю;

♦       Намалювати таблицю;

♦       Перетворити текст у таблицю.

Розглянемо перший спосіб. Уна­слідок виконання команди Вста­вити таблицю отримаємо діалогове вікно, де треба задати кількість стовпців і рядків майбутньої таб­лиці. Після натискання на кнопку О К порожня таблиця розташується в документі там, де був курсор. Вводять у таблицю дані. Якщо рам­ки таблиці мають вигляд крапок, то таблиця нерозграфлена (такі рамки під час виведення на

Рис.25. Команда Таблиця

папір не ві­дображаються). Щоб відобразити всі рамки чи лише деякі, таблицю ви­окремлюють і застосовують команду Межі і заливка з пункту Формат.

2. Рисування таблиці. Після виконання команди Нарисувати таблицю з'явиться панель інстру­ментів Таблиці і межі (рис. 26).

Курсор миші набуде вигляду олівця.  На цій панелі вибирають тип лінії, її товщину, колір тощо. Розмістивши курсор-олівець у документі, рисують структуру таблиці: спочатку зовнішній прямокутник, а потім — усі потрібні лінії. Клацнувши двічі в клітинці, можна вводити дані. Щоб продовжити рисування, треба клацнути на кнопці із зображенням олівця, а щоб витерти нарисоване — вибра­ти гумку. Цей спосіб зручний для створення складних таблиць.

3. Перетворення тексту в таблицю. Спочатку треба ввести Дані, не задумуючись над виглядом таблиці. Між даними обов'язково треба набирати розділювач — символ, якого немає в Даних, наприклад, пропуск, Tab, кому, крапку чи інше. Введ ний текст виокремлюють і застосовують команду Перетворити ТЄКСТ у таблицю. Отримаємо діалогове вікно, де потрібно правильно зазначити, який був використаний розділювач. Наприклад, якщо розділювачем була кома, то вмикають опцію Інше і вводять кому у відповідне текстове поле. Можна також виконати зворотне перетворення таблиці в текст.