Інформаційні технології (Практичні роботи)
78

Практична робота №1. МS Office. СКБД MS Access

Зміст

MS Access. Створення бази даних у вигляді декількох таблиць.

Мета

Вміти створювати структуру таблиці, модифікувати її, вводити дані в таблицю.

План

1.Основні поняття про бази даних.

2. Типи і властивості полів. 3. Створення таблиць в MS Access.

Задача «Успішність»

Створити базу даних з трьох таблиць: Оцінки (рис. 53), Телефони  і Адреси з даними для десяти-п'ятнадцяти осіб (учнів, студентів чи співробітників фірми, які атестуються).

ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

І   Основні поняття про бази даних. База даних (БД) — це

значна  кількість однорідних, певним чином структурованих даних

 конкретної предметної галузі, які зберігаються на комп’ютерних носіях.

БД створюють, якщо є потреба регулярно

використовувати великі обсяги однорідної інформації: списки

конкурентів чи студентів з їхніми оцінками, анкетні дані співробітників деякого закладу чи фірми, розклади руху різних видів транспорту, пропозиції товарів на ринку чи облік товарів і матеріалів на складах тощо.

Робота з БД складається з таких етапів:

1.створення  структури БД;

2.введення даних;

3.редагування структури і даних;

4.відшукання інформації в БД;

5.оформлення звітів.

Для  виконання цих робіт є спеціальні програми, такі як MS Access, FoxPro, dBase-системи та інші. їх називають системами керування базами даних (СКБД).

В Access база даних — це файл з розширенням mdb, який містить дані у вигляді декількох таблиць, зазвичай пов'язаних реляційними зв'язками. Окрім таблиць, у файлі БД можуть  бути такі об'єкти: форми, запити, сторінки, що забезпечують  веб - доступ до даних; звіти, макроси, модулі, які розглядатимемо далі Проаналізуємо структуру окремої таблиці (рис.53). Таблиця складається з рядків і стовпців. Рядки називають записами.

Рис. 53. Зразок розв'язування задачі про успішність.

Запис містить інформацію про один елемент бази даних: одну людину, книжку, продукцію, рейс тощо. Він складається з полів

Поле — це мінімальна (але найважливіша) порція інформації в записі, над якою визначені операції введення, виведення, перетворення тощо. Поле має ім'я, значення, характеризується типом  і певними властивостями.

2. Типи і властивості полів. Нижче наведено прикладами типів, назв і значень полів, які можуть траплятися в різних  задачах.