Операційні системи
14

вкладок, активізація початкової сторінки довідки, налагодження параметрів при роботі в мережі Internet, друкування вибраного пи-тання довідки.

Отже, довідкова система дає змогу користувачу не тільки ефективно знайти відповіді на ті питання, які виникають під час роботи, а й отримати доступ до систе-матизованої нової інформації.

Налагодження параметрів об'єктів інтерфейсу користувача

Властивості будь-якого об'єкта інтерфейсу користу-вача (робочого столу, вікна, папки, файла тощо) можна змінювати.

Також можна налагодити (додати, вилучити, пере-йменувати тощо) відповідно до потреб користувача і пе-релік команд меню кнопки Пуск. Це меню може бути представлене у двох варіантах: класичному і оновлено-му (як у попередніх версіях Windows).

Налагодження параметрів класичного меню кнопки Пуск

Класичне меню кнопки Пуск (рис. 3.13) має вигляд, до якого звикли користувачі при роботі у середовищі попередніх версій Windows.

Для додавання або вилучення команд необхідно ак-тивізувати команди Пуск, Настройка, Панель управления, Панель задач и меню «Пуск» або клацнути правою клавішею миші на кнопці Пуск і вибрати команду Свойства. Після цього на екрані дисплея з'являється ві-кно, в якому у вкладці Меню «Пуск» активізують кноп-ку Настроить (див. позицію 2 на рис. 3.17).

Після цього у наступному вікні Настройка класси-ческого меню «Пуск» (рис. 3.14), використовуючи кнопки Добавить (1) та Удалить (2), можна додати коман-ди виклику будь-якого завантажувального файла або вилучити їх чи складову цих команд із меню кнопки Пуск, а також установити додаткові параметри.

Після активізації кнопки Удалить (2) на екрані дисплея з'являється вікно (рис. 3.15). У ньому або ви­діляють команду (наприклад, Адресная книга), або розкривають уміщений у ній перелік (для цього акти­візують значок « + » ліворуч від команди) і вибирають з нього потрібну команду. Після цього клацають мишею на кнопці Удалить.

Налагодження параметрів оновленого меню кнопки Пуск

Оновлене меню кнопки Пуск складається з двох па-нелей і може мати вигляд, представлений на рис. 3.16. Меню кнопки Пуск складається з двох панелей:

• ліва — виводить перелік тих програм, з якими пра-цювали востаннє;

• права — містить компоненти, які найчастіше вико-ристовуються в роботі.

Щоб додати або вилучити команди кнопки Пуск, не-обхідно активізувати команди Пуск, Панель управле-ния, Панель задач и меню «Пуск» або клацнути правою кнопкою миші на кнопці Пуск і вибрати команду Свойс-тва. Після цього на екрані дисплея з'являється вікно (див. рис. 3.17), в якому у вкладці Меню «Пуск» активі-зують кнопку Настроить (1).

У наступному вікні у вкладці Общие визначають кількість файлів, що відображаються в правій панелі меню Пуск, їх зовнішній вигляд (дрібні чи великі значки). Вкладка Дополнительно дає змогу налагоди-ти параметри кожного елемента лівої панелі: не пока-зувати або відображати як команду меню або посилання. Кнопка Очистка списка вилучає всі команди лівої панелі.

Для роботи з вибраним елементом лівої панелі вико­ристовують контекстне меню, яке містить команди, зоб­ражені на рис. 3.18.

Використовуючи цей перелік команд, можна закрі­пити вибрану програму в меню,