Операційні системи
17

при перегляді у режимі Эс­кизы страниц.

Робота з програмою Проводник

Програма Проводник відображає ієрархічну струк­туру об'єктів комп'ютера і використовується для роботи з файлами, папками, дисками та ярликами — значка­ми, що вказують шлях до вибраної папки або файла, служать для їх автоматичного завантаження і візуально вирізняються за стрілкою в нижній частині значків.

Особливості програми Проводник

За допомогою цієї програми можна створювати нові, а також копіювати, переміщувати, перейменовувати, вилучати файли, ярлики і папки, що вже існують, вико­нувати їх пошук.

Завантажується Проводник за допомогою таких комбінацій команд і кнопок:

•     кнопки Пуск, команди Все программы, Стандар­тные, Проводник;

•     команди Проводник контекстного меню правої клавіші миші на кнопці Пуск;

•     команди Проводник контекстного меню правої клавіші миші на значку Мой компьютер;

•     кнопки Пуск, команди Выполнить, explorer, кноп­ки ОК.

Після завантаження програми на екрані дисплея з'являється вікно (рис. 3.28) з двома панелями: ліва — область структури папок (за замовчуванням), права — відображення змісту вибраного зліва об'єкта (диска, папки або спеціальної папки: Мой компьютер, Мои до­кументы тощо).

Для розкриття об'єкта лівої панелі потрібно клацну­ти мишею на його значку (4); при цьому на правій панелі (3) з'являється перелік файлів і папок, уміщених у розкритому об'єкті лівої панелі вікна.

Значок «+» ліворуч від значка (4) означає, що об'єкт містить інші папки. Для перегляду його змісту клацають клавішею миші на значку « + », який перетворюється на значок «-», а під значком об'єкта (при цьому він зали­шається закритим) з'являється перелік його папок.

Під панелями вікна може бути активізований рядок статусу 6 (команди Вид, Строка состояния), що містить таку інформацію: кількість виділених об'єктів правої панелі (5); об'єм пам'яті, яку вони займають; об'єм віль­ного місця на диску; коментар до вибраної команди го­ловного меню.

Панель інструментів, яка розташована у верхній частині вікна, містить такі кнопки:

Назад, Вперед — активізують дії, що виконува­лись перед поточною дією і після неї;

Вверх — означає перехід до вищого рівня об'єктів (папок, дисків);

Вырезать — переміщує виділені об'єкти у буфер обміну;

Копировать (І) — копіює виділені об'єкти, наприк­лад папку, файли, ярлики, у буфер обміну;

Вставить (2) — вставляє об'єкти (папки, файли, яр­лики) з буфера обміну;

Отменить — скасовує останню дію, яку виконував користувач;

Поиск — здійснює пошук потрібних об'єктів (па­пок, файлів, ярликів);

Папки — керує змістом лівої панелі: при активній кнопці виводиться перелік об'єктів ієрархічної струк­тури комп'ютера, при неактивній — ліва панель має вигляд, показаний на рис. 3.2, і залежно від обраного об'єкта може містити команди для роботи з папками і файлами (наприклад, Переименовать, Переместить, Скопировать, Удалить та ін.);