Операційні системи
7

різних форматів, а також записувати інформацію з аудіо- та відеодисків на він­
честер, диски;

• нові засоби командного рядка. Зокрема, додані та­ кі команди, як Systeminfo— виведення відомостей просистему, Tasklist — виведення переліку всіх програм,
що працюють у даний момент, Diskpart — керує диска­ми, розділами, та ін.;

• автоматичне відновлення системи з метою віднов­лення її параметрів і продуктивності. Для цього створю­ються контрольні точки, параметри яких надалі вико­
ристовуються для відновлення;

• широко задіяні можливості мережі Internet. Ко­ристувач має змогу отримувати безкоштовні консульта­ ції від спеціалістів фірми Microsoft (за наявності ліцен­зійного програмного забезпечення), брати участь у теле­конференціях Windows XP, обмінюватися інформацією з іншими користувачами, здійснювати оновлення про­
грамних продуктів;

• використання функції Сжатые папки дає змогу значно зменшувати обсяг дискової пам'яті і водночаспрацювати з такими папками як зі звичайними.

Завантаження системи

Якщо на комп'ютері встановлені дві ОС, а саме Windows XP Professional та Windows 98, то після його ввімкнення і успішного тестування апаратних і про­грамних засобів на екрані дисплея з'являється меню, в якому визначають потрібну ОС. При цьому ОС, яка у меню розміщена першою, за замовчуванням заванта­жується першою через певний час без керування ко­ристувача. Визначити або відкоригувати ці парамет­ри завантаження можна, відкривши папку Панель Управления і активізувавши команду Система.

На екрані дисплея з'явиться вікно Свойства систе­мы, вкладка Дополнительно, група Загрузка и восста­новление (див. рис. 2.2), в якій після активізації кноп­ки Параметры визначають:

1   — вибір операційної системи, яка буде завантажу­ватися за замовчуванням;

2   — проміжок часу, який виділяється на вибір коман­ди меню, після чого виконується команда за замовчуван­ням;

— дії, що виконуються у випадку системної помилки.
Після цього перевіряється кількість профілів апа­ратної конфігурації.

Профіль апаратної конфігурації — перелік параметрів і характе­ристик певних складових апаратного забезпечення комп'ютера, принтера, модема, джойстика тощо, які використовують для нала­годження роботи з ними.

За замовчуванням при інсталяції Windows XPавто­матично створюється один такий профіль і, якщо при

роботі не створені інші, то він підключається за замов­чуванням. Для створення іншого профілю необхідно відкрити папку Панель Управления, активізувати команду Система, відкрити вкладку Оборудование, на­тиснути на кнопку Профили оборудования і створити новий профіль.

Далі перевіряється наявність зареєстрованих користу­вачів, які мають облікові записи. Якщо облікові записи існують, на екрані дисплея з'являється вікно — сторінка привітання (рис. 2.3), в якому мишею вибирають потріб­не ім'я і за потреби вводять пароль для входу в систему.

З обліковими записами працюють у вікні Панель уп­равления. За командою Учетные записи пользователей з'являється вікно Учетные записи пользователей (рис. 2.4), в