Microsoft Word
12

·     Для виділення великої частини документа клацніть мишкою на її початку, після цього, утримуючи натиснутою клавішу <Shift>, перемістіться в кінець частини, що виділяється, і знову клацніть кнопкою мишки.

1.2.5. Форматування документів

1.2.5.1. Рівні форматування

         У Word передбачені опції для форматування різноманітних елементів документа - символів, абзаців, сторінок і розділів.

·     Найменшим елементом документа, що можна відформатувати, є  символ. При форматуваннi символа будь-які типи форматування будуть застосовуватися до всіх символів виділеної частини тексту чи до всіх символів, що будуть введені після визначення типу форматування. Це приклад то-го, коли ви форматуєте символ, і навіть не підозрюючи, виділяєте речення і після цього клацаєте мишкою на кнопці Полужирный на панелi інструментів форматування, щоб текст був набраний напівжирним шрифтом. Форматування символу часто використовується для виділення слова чи групи слів.

·     Наступним елементом документа, до якого можна застосувати форматування, є абзац. При форматуванні абзацу текст від одного маркера кінця абзацу до іншого буде поданий одним типом форматування. Маркери кінця абзацу з'являються при натисканні клавіші <Еnter>. Якщо ви на-тиснете клавішу <Еnter>, наберете сім рядків і після цього знову натис-нете клавішу <Еnter>, то ці сім рядків тексту і будуть одним абзацем. Після виділення певного абзацу його можна відформатувати по-іншому, наприклад, змінити тип вирівнювання чи міжрядковий iнтервал.

·     Оскільки абзаци складаються із символів, форматування абзаца і символа легко переплутати. Можливо, простіше буде разібратися в цьому, якщо ви запам'ятаєте, що форматування абзацу застосовується до рядків, оскільки абзац з них складається. При форматуванні абзацу встановлюються: тип вирівнювання рядків, відстань між рядками, відступи в рядках і обрамлення нав

1.2.5.2. Форматування символів

         Як вже згадувалося, символ є найменшим елементом форматування. Форматування символу визначає його вигляд на екрані монітору чи на папері. Форматування символу означає, що ви змінюєте його формат. Коли дивитися на буклет або книгу, відразу можна визначити формат символів. Заголовки складаються із символів, набраних напівжирним шрифтом і великим кеглем. Подзаголовки набрані меншим кеглем і не напівжирним шрифтом. Метою форматування символів є виділення текстових фрагментів: