Microsoft Excel
63

2.4.5.3. Aргументи функцій

У наведених прикладах користувач міг помітити, що в усіх функціях використовуються круглі дужки. Інформація, поміщена в дужках, називається аргументом. Функції відрізняються залежно від того, які аргументи вони використовують. Залежно від типу функції можуть бути:

без аргументів;

з одним аргументом;

з невизначеною кількістю аргументів;

з необов'язковим аргументом.

Прикладом функції, що не використовує аргумент, є функція СЛЧИС (RAND), яка генерує випадкове число в діапазоні від 0 до 1. Синтаксис цієї функції такий (хоч і немає аргументу, дужки обов'язкові):

=CЛЧИС() або =RAND()

Якщо у функції використовується більше ніж один аргумент, то кожен з них відокремлюється крапкою з комою (;).

Як аргументи функцій в Excel можна використовувати різноманітні вирази. В них можуть бути включені інші функції. Функції, які застосовуються у формулах як аргументи інших функцій, інколи називають вкладеними. Спочатку Excel обчислює значення найглибше вкладеного виразу.

Наприклад:

=SIN(РАДИАНЫ(В9)) або =SIN(RADIANS(В9))

Функція РАДИАНЫ (RADIANS) перетворює значення аргумента, яке задане в градусах, на радіани, оскільки в усіх тригонометричних функціях Excel аргументи задаються в радіанах. Тому, якщо в клітинці В9 міститься значення кута в градусах, то функція РАДИАНЫ (RADIANS) перетворює його на радіани, а функція SIN обчислює синус кута.

Вкладеність функцій обмежується тільки загальною довжиною рядка формули - 1024 символи.

Примітка. В багатьох функціях як аргумент використовується посилання на діапазон клітинок. Наприклад, в такій функції використовується діапазон клітинок А10:А20:

=СУММ(А10:А20) або =SUM(A10:A20)