Microsoft Excel
67

У робочій таблиці виберіть діапазон клітинок А1:А6. Цей діапазон з'явиться у вікні редагування. В діалоговому вікні у полі Значение (Value) буде подано результат обчислення за цією функцією.

Оскільки користувач збирався обчислювати середнє значення тільки одного діапазону значень, немає потреби вводити будь-які додаткові аргументи. Клацніть мишкою на кнопці Готово (Finish).

Після цього в клітинці А7 з'явиться формула, за якою обчислюється середнє значення чисел, розміщених у клітинках з А1 до А6:

=СРЗНАЧ(А1:А6) або =AVERAGE(А1:А6)

2.4.5.4.2.3. Додаткова інформація про діалогове вікно Мастер функций

Наведемо додаткові рекомендації, про які необхідно пам'ятати, працюючи з діалоговим вікном Мастер функций:

У будь-який момент роботи з діалоговим вікном Мастер функций, якщо виникне потреба в допомозі, її можна отримати, клацнувши мишкою на кнопці Справка (Help).

Якщо користувач вводить нову формулу, Мастер функций автоматично починає її зі знака =.

Якщо під час виклику Мастера функций активна клітинка не була пустою, то її вміст буде видалено.

Користувач може застосовувати Мастер функций для підстановки функції у вже створену формулу. Для цього при редагуванні формули необхідно встановити курсор в те місце, куди потрібно вставити функцію. Потім для здійснення цієї підстановки необхідно викликати Мастера функций.

Перебуваючи в другому діалоговому вікні Мастера функций, можна клацнути мишкою на кнопці Назад (Back), щоб повернутися до першого діалогового вікна Мастера функций, де можна вибрати іншу функцію.

Якщо користувач передумав вводити функцію то, перебуваючи в будь-якому вікні Мастера функций, необхідно клацнути мишкою на кнопці Отмена (Cancel).

Кількість полів редагування, які розміщені в другому вікні Мастера функций, визначається числом аргументів, які використовує функція. Якщо функція не використовує аргументи, поля редагування не виводяться на екран. Якщо функція використовує змінну кількість аргументів, наприклад, функція СРЗНАЧ (AVERAGE), Excel додає нові поля редагування щоразу, коли вводиться черговий аргумент.

Поле, розміщене праворуч від області редагування кожного аргумента, показує його поточне значення.