Microsoft Access
25

3.3.2.3. Визначення умов

Після додавання в запит необхідних полів визначаються умови, за якими будуть відбиратися дані при виконанні запиту. Умови задаються в рядку Условия отбора (Criteria) бланку запиту.

Наприклад, якщо ввести в рядок Условие отбора (Criteria) графи CENA (Цена) >100, то цим користувач вкаже на необхідність відбору всіх записів, у яких у полі CENA стоїть значення, більше ніж 100.

Можна визначати кілька умов, вводячи їх в кілька граф або об'єднуючи за допомогою логічного оператора ИЛИ (OR) або И (AND). Наприклад, якщо в графу КР ввести умову <200, а в графі CENA залишити попередню, то будуть відібрані всі записи, в яких у полі КР (Код продукції) стоїть значення, менше ніж 200, а в полі CENA (Ціна) - більше ніж 100.

Для введення умов клацніть мишкою у будь-якому місці рядка Условия отбора (Criteria) потрібного поля і введіть вираз (допускається введення довгих виразів). Для проглядання всього виразу натисніть комбінацію клавіш <Shift+F2> і прогляньте його в діалоговому вікні Увеличение (Zoom).

3.3.2.4. Визначення порядку сортування

Результат запиту можна сортувати за одним або кількома полями. За замовчуванням дані відтворюються в порядку, встановленому для первинного ключа першої вибраної Image72таблиці. Якщо первинного ключа немає, дані відтворюються в порядку відбору записів.

Рис. 3. 13. Список Типы сортировки

Для задання порядку сортування даних клацніть мишкою на рядку Сортировка (Sort) бланку запиту, відкрийте список (рис. 3.13) і виберіть пункт По возрастанию (Ascending) або По убыванию (Descending). Текстові дані сортуються за збільшенням від А до Я (А до Z), а числові - від 0 до 9, за зменшенням - у зворотному порядку. Клацніть в рядку Сортировка (Sort) і виберіть зі списку пункт По возрастанию (Ascending) або По убыванию (Descending).

При сортуванні за кількома полями порядок, в якому поля додані в бланк запиту, визначає їх пріоритет.