Microsoft Access
28

3.3.3.4. Використання умов з логічними операціями И (AND) та ИЛИ (OR)

Для відбору підмножини даних, які задовольняють кілька умов, у відповідні поля бланку запиту необхідно ввести умови у визначеному форматі. Такі запити використовують логічну операцію И (AND), оскільки для відбору запису має задовольнятися перша і друга умови.

В багатьох випадках, коли відбираються записи, які задовольняють хоча б одну умову з кількох, потрібен інший підхід. Такі запити використовують логічну операцію ИЛИ (OR), оскільки для відбору запису мають задовольнятися перша або друга умова.

Щоб здобути потрібні результати в одному й тому самому запиті, можна використовувати комбінацію логічних операцій И (AND) та ИЛИ (OR).

3.4. Форми

В попередніх підрозділах йшлося про те, як створювати, проглядати і редагувати таблиці даних. Форми надають додаткові можливості роботи з даними.

Якщо порівнювати можливості, які надає безпосередня робота з таблицями даних і можливості роботи з даними, які надають форми, то можна побачити переваги, що надають користувачеві форми. Наприклад, таблиці даних відтворюють дані з допомогою табличної форми, яка схожа на ту, що використовується в електронних таблицях, а форми дають змогу відображати дані у великій кількості різноманітних форматів.

3.4.1. Поняття про форму

Форми нагадують паперові бланки і часто розробляються для відображення одного запису таблиці даних або запиту на екрані. В формах Access можна відображати дані з кількох пов'язаних між собою таблиць.

Використання форм для введення і редагування даних має деякі переваги перед введенням даних в саму таблицю даних. При використанні таблиць даних перегляд всіх полів окремого запису (якщо в ньому багато полів) часто неможливий, а форми дають змогу вибрати зручне розмі-щення полів на екрані і забезпечити перегляд графічних об'єктів (наприклад, рисунків), що зберігаються в полях об'єкта OLE.

3.4.2. Створення форм

Access дозволяє швидко створювати форми з допомогою Мастера форм. Можна також розробляти форми вручну, відкривши пусту форму і перетягнувши об'єкти (наприклад, поля, текст і графіку) в потрібне місце форми. Можна поєднувати автоматизовану і ручну розробку. Наприклад, за допомогою Мастера форм можна створити основу форми, а потім відкрити форму в режимі Конструктор формы і внести зміни вручну.