Аудит
39


рівень можливого аудиторського ризику, передбаченого ефекту (економії, збереження коштів) від проведення аудиту, що буде одержаний клієнтом, потреби використання послуг консультантів чи експертів.

В договорі слід передбачити, при необхідності, зобов’язання клієнта в наданні допомоги аудитору під час перевірки (залучення внутрішніх. аудиторів для надання допомоги при перевірці окремих об’єктів, проведення інвентаризації, надання транспорту, робочого кабінету тощо). Таким чином, клієнт буде зобов’язаний надати в розпорядження аудиторів всі матеріали і документи, необхідні для проведення перевірки, та створити необхідні умови. Крім того, в договорі потрібно передбачити можливість надання клієнту інших супутніх аудиту послуг та умови оплати їх вартості Замовником.

В залежності від поставленої в договорі мети аудиту результати перевірки можуть оформлюватись довідками і висновками. Результати аудиторської перевірки носять конфіденційний характер і не повинні розголошуватись. За розголошення таких даних аудитор несе відповідальність, передбачену в договорі.

2.3 Планування аудиту

Ґрунтуючись на укладеному договорі з клієнтом та поставленими в ньому цілями, аудитор повинен здійснити планування перевірки.

Під плануванням аудиту розуміють підготовку головної стратегії і конкретних підходів до характеру, періоду і часу проведення аудиту. Метою планування аудиту є зосередження уваги аудитора на найважливіших напрямках перевірки, проблемах, які слід вивчити більш глибше.

Планування аудиту допомагає належним чином організувати роботу - аудитора, здійснювати нагляд за роботою асистентів, які беруть участь в перевірці, координувати роботу інших аудиторів та фахівців інших професій.

Планування є початковою стадією проведення аудиту, в ході якої у відповідності до міжнародного стандарту аудиту № 300 “Планування роботи” визначаються обсяги і терміни аудиту, розробляється план та програма перевірки, які визначають види та послідовність дій аудитора.

В процесі планування аудиторської перевірки рекомендується дотримання принципів, наведених на рис. 13

Рис. 13 Принципи планування аудиторської перевірки