Аудит
4


передбачаються предмет і термін перевірки, обсяг аудиторських послуг, розмір і умови оплати, відповідальність сторін.

Замовник має право вільного вибору аудитора (аудиторської фірми) з дотриманням вимог цього Закону. Також замовник зобов’язаний створити аудитору (аудиторській фірмі) належні умови для якісного виконання аудиту. Виконання аудитором (аудиторською фірмою) договору визначається актом прийому-здачі аудиторського висновку або іншого офіційного документа.

Аудиторський висновок складається з дотриманням відповідних норм та стандартів і повинен містити підтвердження або аргументовану відмову від підтвердження достовірності, повноти та відповідності законодавству бухгалтерської звітності замовника.

Порядок оформлення інших офіційних документів за наслідками надання аудиторських послуг визначається Аудиторською палатою України з дотриманням вимог цього Закону та інших актів законодавства України

Затрати на проведення аудиту відносяться на собівартість товару (продукції, послуг).

1.2 Управління аудиторською діяльністю

Управління аудиторською діяльністю в Україні здійснюється Аудиторською палатою України. Аудиторська палата функціонує як незалежний, самостійний орган на засадах самоврядування і є юридичною особою, Створюється Аудиторська палата України шляхом делегування членів від Спілки аудиторів України і державних органів з метою науково методологічного забезпечення аудиторської діяльності в Україні. Аудиторська палата України здійснює сертифікацію осіб, що мають намір займатись аудиторською діяльністю, затверджує нормативи аудиту, веде реєстр суб’єктів аудиторської діяльності, здійснює контроль за дотриманням аудиторами та аудиторськими фірмами вимог законодавства з аудиту, регулює взаємовідносини між аудиторами (аудиторськими фірмами) та Замовниками в процесі проведення аудиторської діяльності (рис. 1).

Рис. 1. Управління аудиторською діяльністю в Україні