Операційна система Windows XP
11

Лабораторна робота № 2. Знайомство з елементами інтерфейсу WINDOWS. Робота з головним меню.

Мета. Отримати загальні відомості і навички роботи з різними елементами інтерфейсу графічного середовища Windows, уміти користуватися програмами Провідник та Total Commander для огляду файлової структури, запуску програм, навчитися управляти елементами діалогового вікна та вибирати команди головного меню.

План

1.       Робота з діалоговими вікнами. Команди головного меню.

2.       Призначення команд головного меню.

3.       Робота з програмами TotalCommander (TC) та Провідник.

Теоретичні відомості

1.    Робота з діалоговими вікнами. Діалогові вікна використовуються, коли користувач повинен втручатися в роботу операційної системи або відкритого додатку з метою зміни режимів роботи, зміни параметрів, введення додаткової інформації, необхідної для подальшої роботи додатка. Для ведення діалогу між комп'ютером і користувачем використовуються спеціальні елементи управління діалоговими вікнами.

Командные кнопки (командні кнопки).У кожному діалоговому вікні є прямокутні кнопки, надпис на кнопці пояснює її функцію. Якщо напис закінчується трьома крапками (перейти к…), то після натиснення на цю кнопку на екрані знову з'являється діалогове вікно. Найчастіше у діалогових вікнах зустрічаються кнопки:

Ок - вказівка програмі виконати операцію (можна натиснути Enter);

Отмена - відмінити операцію (Esc).

Замість натиснення на кнопку миші, можна натиснути певну клавішу, яка відноситься до конкретної командної кнопки. "Гаряча" клавіша командної кнопки позначається підкресленою буквою у назві (Свойства, Добавить).

Вкладки (вкладки). Діалогові вікна з багатьма функціями заради наочності розбивають на тематичні підвікна. Кожне таке вікно отримує вкладку (заголовок та корінець), яку видно на екрані, коли її підвікно заховано. Для активізації підвікна треба клацнути мишею по його вкладки.

Переключатель (перемикач) або Флажок (прапорець). Такі елементи використовують для вибору параметрів або установки відповідних режимів роботи. Режим, який задають прапорці, вважається установле-ним, якщо у віконцях установлено значок – Стан будь-якого прапорця не залежить від стану інших, розташованих у тому самому вікні.

Поля выбору (поля вибору). Цей елемент схожий на попередній , але із пропонованого списку параметрів треба вибрати тільки один з них.

Счетчик (лічильник). Елемент являє собою віконце, у якому відображаються конкретні числові значення параметра та дві кнопки управління. Клацання по верхній кнопці призводить до збільшення числа, другу кнопку використовують для зменшення значення параметра. Якщо клацнути мишею по віконцю, то значення параметра може бути відредаговано безпосередньо за допомогою клавіатури.