Мости і тунелі: будівництво мостів
20

5. Основні положення з техніки безпеки

 

 

При виконанні робіт механізми та обладнання слід використовувати, керуючись відповідними інструкціями з експлуатації. Небезпечні зони робіт повинні бути огороджені попереджувальними знаками. Технічний персонал і всі робітники, що зайняті на будівництві, повинні бути проінструктовані з техніки безпеки й ознайомленні з відповідними розділами нормативних документів.

Перед початком робіт по будівництву мосту генпідрядник повинен розробити на стадії робочої документації проект виконання робіт (ПВР) і пе-редбачити у ньому заходи, які забезпечують безпечне ведення будівельно-монтажних робіт з урахуванням конкретних місцевих умов.

Охорона праці та виробнича санітарія ПОБ передбачає заходи по охороні праці, які обумовлені діючими нормами і правилами й направлені на попередження випадків виробничого травматизму, зниження захворюваності на виробництві, а також загальне покращення умов праці.

При плануванні будівельного майданчика повинні бути дотримані вимоги по забезпеченню граничних відстаней, ширини проходів та транспортних проїз-дів між тимчасовими будівлями і спорудами.

Механізація трудомістких процесів та підйомно-транспортних операцій забезпечується шляхом використання гусеничниго крану.

Небезпечні щодо аварій і нещасних випадків елементи будівельних конструкцій, обладнання та внутріплощадкового транспорту фарбують у сигнально-попереджувальні кольори.

Будівельні майданчики, переходи, поїзди, склади та робочі місця повинні освітлюватись відповідно до вимог норм. Оглядові канали та інші місця, повинні бути обладнанні переносним освітленням з напругою 36 В.