Бізнес-план та його основні розділи
7

ІІ. ПІДГОТОВКА ТА РОЗРОБКА БІЗНЕС ПЛАНУ.

 

             Розробка бізнес-планів характерна для всіх форм та видів підприємства,це складова частина підприємницьких угод виробничого, торгово-комерційного і фінансово-кредитного характеру.

            Бізнес-план є ефективним засобом донесення нової ідеї до осіб, спроможних фінансувати їх реалізацію. Водночас – це основа для оцінки перспективи розвитку та управління новим бізнесом.

            Розробка бізнес-плану є досить трудомістким процесом і вимагає значних затрат часу і коштів. Тому одним із факторів, що зумовлює ефективність і результативність бізнес-планування, є його організація.

            Підготовкою бізнес-плану можуть займатися менеджери, підприємці, фірми, групи фірм або консалтингові організації. Основу групи спеціалістів,що розробляють бізнес-план, становлять маркетологи, економісти, статисти, фінансисти.

            Для розробки стратегії розвитку великого підприємства складається розгорнутий бізнес-план. Нерідко вже на стадії його підготовки визначається його партнер.

           Підприємства, що працюють у стабільній ситуації та виготовляють товар для сталого ринку, при зростанні обсягів виробництва розробляють бізнес-план, спрямований на удосконалення виробництва та пошук шляхів зниження його витрат. Але всі ці підприємства постійно розглядають заходи щодо модернізації продукції чи послуг, що виготовляються чи надаються. Підприємства, які виробляють продукцію в умовах постійного ринку,насамперед систематично працюють над освоєнням   нових видів продукції, переходом на виробництво товарів нових поколінь та продовження їх життєвого циклу. Якщо підприємство планує значне зростання виробництва традиційних продуктів або тих, що освоюються, але не має достатніх власних потужностей для їх виробництва, воно може вирішити цю проблему слідуючими варіантами: