Графічний дизайн: Розробка системи знаків візуальної комунікації
19

но у білому кольорі, та розташовано на темно-синьому фоні, що є добрим для сприйняття, так як присутній контраст кольорів. Але треба зазначити, що ці піктограми є недосконалими, так як образотворчі засоби, використанні не рівнозначно.

Аналізування піктографічних знаків Московських олімпійських ігор 1980 рік, привело до висновку, що ці знаки візуальної комунікації дуже добре асоціюються з різними видами спорту вони доступні і зрозумілі. В них використовуються такі геометричні фігури як: прямокутник та коло. За композицією всі піктограми динамічні. В піктограмах використовується такі образотворчі засоби як пляма та лінія, яка має однакову товщину у всіх піктограмах. Вони привертають увагу цікавою формою, та контрастом кольорів. Саме цю серію знаків візуальної комунікації буде використано як приклад у подальщій розробці системи знаків візуальної комунікації для мистецьких навчальних закладів, так як вони виконанні з дотриманням всіх методів та принципів розробки.

Отже, треба зауважити, що розробка тематичних піктограм є процес творчий, тому що розробнику необхідно розробити безліч варіантів, для того щоб відібрати один, найбільш вдалий і зрозумілий більшості користувачів.

 

Висновки з першого розділу

 

У першому розділі ми розглянули історичні аспекти розвитку піктограм, та визначили, що еволюція піктограм умовно позначена наступними етапами: «мисливці» – використовували піктограми, прості зображення, універсальні ознаки, зрозумілі всьому дикунському співтовариству. Сонце, вода, місяць були відповідно довкруги з променями, хвилястими лініями або напівмісяцем; «пастухи» – етап коли ускладнювалося суспільство, ускладнювалася і його писемність, прийшли ідеограми, де піктограма могла бути одним з елементів. На основі ідеограм виникла писемність у деяких народів, у тому числі китайські ієрогліфи і мистецтво каліграфії; «землероби»