Графічний дизайн: Розробка системи знаків візуальної комунікації
3

 

ВСТУП

 

Усе більший розвиток науки й техніки в Україні закономірно приводить до різкого зростання науково-технічної інформації. Засвоєння, переробка та зберігання цієї інформації вимагає переведення її з однієї форми в іншу. Найбільш часто використовується переведення вербальної й цифрової форми в графічну.

Візуалізація інформації сприяє кращому її розумінню й засвоєнню. При цьому підвищується точність, швидкість і надійність сприйняття змісту інформації, поліпшується запам'ятовування й полегшується її використання. Висока ефективність надання інформації у графічному виді дозволяє в стислій формі передавати більші по змісту інформаційні блоки. Усе це обумовило широке використання графічної форми надання інформації й у наш час дуже важко назвати галузь людської діяльності у якій не використовуються зображення. Науково-технічна й навчальна література для кращого розуміння значення змісту використовують ілюстрації, при оформленні й демонстрації результатів наукових досліджень використовуються графіки, схеми, діаграми. У різних галузях людської діяльності використовуються знаки й знакові системи, що інструктують, інформують і керують поведінкою людей. Представлення інформації необхідно вченим і інженерно-технічним працівникам, редакторам наукової літератури, операторам складних технічних комплексів, учням шкіл та студентам коледжів і вузів. У навчальному процесі зображення виконують надзвичайну роль, даючи уявлення про досліджуваний об'єкт або процес і допомагаючи правильно усвідомити сутність переданої інформації.

Висока ефективність застосування інформації в графічній формі підтверджена науковими працями багатьох учених. Велика кількість літератури з візуалізації інформації присвячена створенню знаків візуальної комунікації або використанню зображень як засобів наочності в навчальному процесі. Коло проблем, пов'язаних з побудовою й використанням графічних зображень у навчальному процесі, досить широко досліджені Н.Г. Салміною побудова графічних зображень і використання їх у навчанні, вона розглядає як особливий вид діяльності – знаково