Графічний дизайн: Розробка системи знаків візуальної комунікації
33

[32].

У нашому випадку, основними елементами знаків стали такі геометричні фігури, як: коло, еліпс, прямокутник та квадрат із закругленими краями.

 

2.3. Композиційне рішення піктограм

 

Композиційне рішення є потужним та яскравим показником художньої уяви у музиці, літературі, образотворчому мистецтві, декоративно-прикладному мистецтві, скульптурі, при розробці знаків візуальної комунікації. Композиція (від лат. сompositio) – складання, з'єднання, поєднання різних частин в одне ціле відповідно до визначеної ідеї [13, с.19]. Композиційне рішення визначається змістом, характером, призначенням художнього зображення або об'єкта. Художній образ в свою чергу повинен поєднувати: індивідуальні характерні риси; узагальнені типові властивості; елементи творчої уяви та фантазії. Композиція робить знаки візуальної комунікації цільними, виразними і гармонійними, задає певний тон, створює єдиний композиційний простір.

Також слід звернути увагу на логіку композиції, наявність смислового та образотворчого центрів. Важливим є визначення основної ідеї при розробці знаків візуальної комунікації.

Існують два типи композиції: замкнута і відкрита. Для передачі ідеї непорушності, стійкості найбільше підходить замкнута (статична) композиція. Для неї характерні спрямовані до центру основні напрями ліній, побудова за формою кола, квадрата, прямокутника з урахуванням симетрії. Ознака замкнутої композиції – чіткий зовнішній контур, наростання складності до центру.