Графічний дизайн: Розробка системи знаків візуальної комунікації
37

До третьої групи належать гарнітури, які мають малоконтрасні штрихи (1:5) з довгими зарубками, переважно з закругленими кінцями, з'єднаними з основними штрихами під прямим кутом або з легким закругленням. Малюнки цих шрифтів виникли наприкінці XIX в. До цієї групи відносяться такі гарнітури, як шкільна, журнальна, нова журнальна.

Четверта група складається з брускових шрифтів. До цієї групи відносяться гарнітури з малоконтрасними штрихами з довгими зарубками, з'єднаними з основними штрихами під прямим кутом або з легким закругленням. Шрифти цієї групи почали застосуються на початку XIX ст. на рекламних оголошеннях, в газетних заголовках. До брусковим шрифтів відносяться шрифти як: єгипетський, італійський.

До п'ятої групи входять рубані шрифти з контрастністю штрихів 1:1. Зарубки в них відсутні. Шрифти отримали назву «гротеск». Почали широко застосуються на початку XIX ст. в заголовках рекламних оголошень. До цієї групи відносяться плакатна гарнітура, журнальна рубана, газетна рубана.

Також існують гарнітури шрифтів які не відносяться до попередніх груп це – рукописні, різні каліграфічні шрифти, малюнок який виконаний за допомогою пера (рондо) або кисті [42, с. 24-41].

У нашому випадку для розробки була обрана гарнітура Trajan Pro, гарнітура має помірну контрастність штрихів (1:3), із зарубками у вигляді плавного потоншення кінців основних штрихів, за формою вони наближаються до трикутника. Таким чином виконавши композиційне та кольорове рішення знаків візуальної комунікації для мистецьких навчальних закладів, обравши шрифтову гарнітуру, ми розробили комплект табличок для кабінетів.