Графічний дизайн: Розробка системи знаків візуальної комунікації
41

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ

 

У першому розділі, ми дослідили історичні аспекти виникнення піктограм, розглянули основні образотворчі засоби візуальних комунікацій, визначили види та функції знаків візуальної комунікації, проаналізували аналоги та прототипи піктограм. Отже, можна сказати, що історичні аспекти знакової символіки безпосередньо пов'язані з розвитком суспільства, слугували інструментом спілкування та передачі тієї чи іншої інформації. У нашому сучасному цифровому житті піктографічні знаки знову набувають актуальність, так як вони активно використовуються в Інтернеті, навігації, мобільному зв’язку, рекламі та поліграфії.

Ми визначили, що візуальна комунікація – це передача інформації за допомогою знаків, перевагою яких є те, що вони зрозумілі більшості людей не залежно від національності чи мови. Метою таких знаків є те, що вони повинні зачепити нашу увагу. Розглядаючи види та функції піктографічних знаків ми визначили, що візуальні комунікацій можна умовно підрозділити на наступні види: візуальні комунікації в міському середовищі, візуальні комунікації в рекламі; візуальні комунікації, що відповідають за безпеку.

Також, ми визначили, що засоби візуальних комунікацій можна підрозділити на наступні основні групи: друкарські (поліграфічні) засоби візуальних комунікацій, теле-екранні засоби візуальних комунікацій, засоби візуальних комунікацій, які використовуються в зовнішній рекламі, засоби візуальних комунікацій в Інтернеті: від банерів, до flash-анімації. При аналізуванні аналогів та прототипів піктограм ми зауважили, що розробка тематичних піктограм є процес творчий, тому що розробнику необхідно розробити безліч варіантів, для того щоб відібрати один, найбільш вдалий і зрозумілий більшості користувачів. Також як ми вже підкреслили у висновках до першого розділу, є системи піктографічних знаків на які ми орієнтувалися при розробці системи візуальних комунікацій для мистецьких закладів.