Розвиток освіти жінок у XIX столітті
11

 

 

 

ВИСНОВКИ

 

Процес становлення жіночої освіти в Росії XIX – XX ст. був важливою частиною для суспільного розвитку країни. Виділялися такі проблеми щодо становлення жіночої освіти:

1.Чи доцільно надавати жінкам освіту?

2. Якщо доцільно, то в якій формі: роздільно або спільно з чоловіками?

Жінки не були задоволені тим навчанням, яке їм було доступне, і тією роллю яка їм надавалася в суспільстві. Виділяли причини за якими жінки хотіли отримувати вищу освіту :

  1. Чинники економічного характеру
  2. Отримати право на високооплачувану роботу
  3. Матеріальна незалежність

Почалася боротьба з віковими забобонами та стереотипами, та стали вічним укладом життя. Жінки які завзято хотіли отримати освіту, доводилося долати багато труднощів. Боротьба жінок за право отримання освіти в XIX ст. викликала інтерес громадськості та преси, проходили різні дискусії щодо шляхів розвитку жіночої освіти, стали створюватися численні комісії, подавалися в уряд прохання та проекти. Це сприяло позитивно для передумов забезпечення доступної вищої освіти для жінок. Уряд був змушений піти на поступки у справі жіночої освіти, але не захотів взяти на себе матеріальне забезпечення. Процес становлення вищої освіти жінок розвивався повільно .

Значну роль відіграв I Всеросійський з’їзд з освіти жінок у 1912 році. На з’їзді критикували існуючу систему жіночої освіти. Уперше гостро поставили питання про рівність в правах чоловічих та жіночих шкіл. Ідея спільного виховання чоловіків та жінок, розглядалася як крок до рівності.