Феномен релігії
3

Тому, подальшим акцентом мого розгляду буде саме молитва, але не просто молитва як сам релігійний феномен, але я буду розглядати молитву через призму православ’я, як однієї із найбільших релігій, і як однієї із частин християнства.

Звичайно, було би більш правильно і більш цікавим порівняти позицію  по відношенню молитви хоча б у середині християнства, але на це вже необхідно не просто декілька сторінок, але ціла книга, оскільки самі християни неоднозначно та масово діляться у судженнях про молитву.

Тому, я розгляну лише погляд та позицію православної церкви, хоча і в середині неї є багато поділень та суперечок, а в кінці дам короткий аналіз їхньої думки і висловлю свій погляд на молитву як релігійний феномен у моєму, особистому житті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.     Природа релігійного феномену

Релігія не є якоюсь суб’єктивною вигадкою чи витвором яко­­­гось духовного діяча, а вираженням ірраціональної сторони ду­­­ховності людини. Вона орієнтує не на втечу від життя, а на ви­­­роблення практичних рецептів, які дають можливість пом’якшити негативні наслідки ірраціональних впливів іннатурального щодо активно діючої людини, компенсувати їх. Навіть той же К.Маркс відзначав, що релігія – це не просто вияв безсилля людини, а й