Озеленені простори урбанізованих територій, як елементи системи природнього каркасу
29

-         великі  (≥10 км2),

  (≥3 км2).

Біокоридор – видовженний ареал, представленйи геотопами з природньою або близько до неї рослинністю, вздовж якого відбувається біотипні міграції між окремими біоцентрами. У агроландшатфі біокоридорами є залісені або щалужені схили та днища лінійнихерозійних форм, лісосмуги, водоохоронні зони річок, самі річкові долини і взагалі будь-які видовжені ареали, що не розорюються, не зазнають надмірного випасу і щорічного косіння.

У міському ландшафтіфункцію біокоридорів можуть виконувати алеї, бульвари, вулиці, ступінь озеленення яких дає змогу мігрувати птахам та комахам між міськими біоцентрами.

Забезпечення умов міграції основна функція буокоридору.

Біокоридори поділяються за:

-         генезисом (природні, штучні);

-         місцезнаходженням (рівнинні, схилові, долинні);

-         едарічними умовами;

-         шириною (лінійні біокоридори (такі вузькі, що не впливають на прилеглі угіддя); смугасті біокоридори (ширина дозволяє формувати у внутрішній частині спеціальні екологічні умови).

Інтерактивний елемент – лінійний ареал, зайнятий геотопами з природньою або близькою до неї рослинністю, який відгалуджуєтсья від біоцентру або біокоридору і виконує функцію поширення їх дії на прилеглі агро- або урбо-угіддя. Інтерактивнйи елемент відрізняється від біокоридору тим, що не з`єднує біоцентри між собою.