Озеленені простори урбанізованих територій, як елементи системи природнього каркасу
75

П’ята проблемна точка – знос стоянок автомобілів, що значно збільшить озеленену територію, знесення МАФів.

Шоста проблемна ділянка – знос стихійного ринку, МАФів, включення прилеглих територій будинків.

Висновок: Всі з описаних методів підходять для даної території. Перевагою підземного методу є те, що можна розділити пішохідну зону разом з озелененням та зону проходження транспортних шляхів та промислову зону. Але як недолік можна виділити те що необхідно зміщувати підземні мережі, а також великий об’єм робіт.

Перевагою надземного методу є також розділення пішохідної та транспортної зони, але на відміну від підземного методу тут менше затрат праці та коштів, а також цей метод більш наближений до природнього, таким чином можна зводити цілі надземні парки. До недоліків можна віднести завеликі прольоти над широкими вулицями, що необхідно компенсувати великою міцністю та жорсткістю конструкції.

Перевагою методу модернізації є найменші з усіх затрати та найменше втручання. Тим не менш завдяки вертикальному озелененню, озелененню на жорстких каркасах в місцях паркування автомобілів, відновленню газонів та зелених насаджень можна суттєво покращити дане становище, а також відновити цілісність зеленого каркасу. Але таким прийомом не вирішити розривність утворену широкою автострадою, або великою заасфальтованою ділянкою.

Перевагою методу зносу та включення прибудинкових територій є вільний простір для розпорядження територією, особливо після зносу великих автостоянок та стихійних ринків, але тут же і захований недолік – всю цю забудову необхідно розмістити в іншому місці, що наприклад, як підземний паркінг може бути досить дорого. Включення прибудинкової території беззатратне, але і мало що вирішує.