Фізико-географічна характеристика Кілійського району Одеської області
1

1. Фізико-географічна характеристика Кілійського району Одеської області

 

1.1.     Загальні відомості про район дослідження

 

Кілійський район Одеської області розташований на території північно-західного  Причорномор'я. Його площа  складає 1,4 тисячі км2. Головна особливість економіко-географічного положення району – його приморське і прикордонне положення, вихід до Чорного моря, а також протікаючи по південній межі ріка Дунай визначає  великі переваги в транспортно-географічному розташуванні. На суші і морі район межує з низкою зарубіжних країн – Румунією, Болгарією, Туреччиною, а ефективні водні шляхи роблять потенційний зв'язок району з Східною і Центральною Європою.

Кілійській район розташований на крайньому південному заході України, на півночі його сусідами є Татарбунарський і Арцизький, на заході –  Ізмаїльський район, на північному сході межа проходить по озеру Сасик.

У економіко-географічному плані територія об’єкта дослідження і району взагалі відноситься до зони інтенсивного степового землеробства з розвиненим зрошенням земель, прибережною частиною потрапляє в рекреаційну зону північно-західного Причорномор'я. З географічним положенням району в степовій природній зоні зв'язане головне його природне багатство – агровиробничі ресурси, а з приморським положенням – рекреаційний потенціал.

Географічне положення району зумовлює ряд негативних характеристик території. Територія району розташовується на півдні степової зони з посушливим кліматом, маловодними річками і украй низькою хмарністю