Характеристика існуючої мережі зв’язку
1

1 ХАРАКТЕРИСТИКА ІСНУЮЧОЇ МЕРЕЖІ ЗВ’ЯЗКУ

 

 

1.1 Траса ВОЛП

 

Діюча мережа зв'язку розміщена в Одеській області; включає в себе такі населені пункти : Одеса – Теплодар – Роздільна – Радісне – Березівка – Комінтернівське – Іллічівськ.

Ситуаційний план мережі зв'язку представлений на рисунку 1.1.

Використовуються цифрові системи передачі SDH фірми Ericsson четвертого й шістнадцятого рівнів ієрархії (AXD 620-2 і AXD 2500-2 відповідно).

Траса даної волоконно-оптичної лінії передачі проходить уздовж автомобільних доріг, що забезпечує безперешкодний під'їзд до місця можливого пошкодження, значно полегшує проведення ремонтних робіт.

У населених пунктах кабель прокладений в міській кабельній каналізації в заздалегідь затягнутих захисних поліетиленових трубах (ЗПТ), що дозволяє ефективніше використовувати канал.

Прокладка ЗПТ здійснюється за звичайною технологією прокладки кабелів зв'язку (кабелеукладачами, затягуванням в канали кабельної каналізації). Застосування ЗПТ при споруді волоконно-оптичних ліній передачі дозволяє, одноразово виконавши прокладку декількох каналів ЗПТ, ефективно потім її використовувати, проводячи подальшу прокладку оптичного кабелю в резервні канали ЗПТ або ж проводячи в міру необхідності заміни оптичного кабелю без необхідності проведення земляних робіт.

ЗПТ забезпечує ефективний механічний захист і захист від гризунів оптичного кабелю, що прокладається в неї, тому до кабелів не пред'являються високі вимоги по механічних характеристикам.

Прокладка оптичного кабелю в ЗПТ, як правило, здійснюються методом пневматичної прокладки з використанням спеціалізованого устаткування, що забезпечує можливість «задування» в ЗПТ максимальних будівельних довжин оптичного кабелю (4...6 км), без необхідності їх розрізання і перемотування на ділянках перетину з підземними спорудами.

В таблиці 1.1 наведено данні перетинів лінії зв’язку з автомобільними шляхами, залізничними сполученнями та водними перешкодами, а в таблиці 1.2 наведені данні про відстань між мережними вузлами та довжина ВОК.