Якість вищої освіти в контексті сучасних цивілізаційних змін
1

ВСТУП

У сучасному суспільстві освіта стала однією із найбільших сфер людської діяльності. Помітно підвищилася соціальна роль освіти: від її спрямованості і ефективності сьогодні багато в чому залежать перспективи розвитку людства. В процесі модернізації системи освіти одним з центральних виявляється питання забезпечення належного рівня якості вищої освіти. Розуміючи важливість володыння якісною освітою, більшість країн світу оголошує цю проблему національним пріоритетом і передумовою власної національної безпеки. Освіта і наука, впливаючи на всі без винятку форми організації макросоціальної системи і всі її структурні елементи, є універсальним чинником модернізації країни.

За роки незалежності українське суспільство не тільки не зуміло переломити тенденцію знецінення освіти, але і не змогло затвердити на практиці древній постулат про силу знань. Сьогодні прагнення українського народу жити в гідних умовах може бути реалізовано тільки за умови дотримання принципу конкурентоспроможності. Входження України в структури Європейського союзу передбачає застосування європейських стандартів якості, що, безумовно, стосується і вищої освіти. Реформування української освітньої системи визначає одним із актуальних завдань проблему створення вітчизняної системи оцінки та забезпечення якості вищої освіти

Актуальність даної проблематики заключається в тому, що збільшення індивідуальної та самостійної  роботи студентів, яке почне відбуватись з нового навчального року, викликає необхідність досліджувати, а отже знати і  враховувати в навчально-виховній роботі  освітні мотивації студентів, розглядати їх як партнерів освітнього процесу. Тому важлива знати їх позицію щодо якості вищої освіти, резервів підвищення цієї якості. Хоча слід мати на увазі те, що студенти мають обмежені можливості оцінити якість освіти обєктивно. Але навіть їх субєктивні оціники важливо знати і враховувати.