ЗВІТ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ТОВ «Ярило Буд-Україна»
28

чає поведінку підлеглих позицій [6, ст.296].

 

 

 

 

 

7. Участь у засіданнях керівництва або зборах колективу, аналіз їх організації і ролі у прийнятті управлінських рішень

 

У сучасних умовах навіть дуже досвідчений керівник не завжди виявляється в стані без застосування спеціальних засобів і методів об'єктивно зіставити переваги і недоліки варіантів рішення і вибрати з них найкращий.

Ухвалення рішення – це процес, у результаті якого з обмеженого числа попередньо відібраних варіантів керівник вибирає один, на його думку, найкращий, чи схвалює запропонований фахівцями єдиний варіант.

У ході обґрунтування рішення фахівці відсівають неефективні (нераціональні) варіанти і відбирають один чи кілька варіантів, що володіють визначеними перевагами перед іншими, і представляють їх керівнику відповідальному за ухвалення рішення.

Теорія обґрунтування рішень указує деякі загальні принципи підготовки й обґрунтування рішень:

-         комплексний підхід до аналізу проблеми (припускає облік усіх факторів, чи прямо побічно впливають на рішення проблеми);

-         системний підхід до оцінки її можливих рішень (системний підхід, на основі системного аналізу, орієнтує на вибір такого рішення, що найбільшою мірою відповідає цілям, що стоять перед системою, завдяки цьому може бути забезпечена відповідність усіх рішень по приватних питаннях загальним цілям).