Сутність громадського виховання молодого покоління
27

Складниками системи громадянського виховання вважають мету, завдання та принципи громадянського виховання, суб’єкти діяльності та відносини між ними, процес громадянського виховання та умови, в яких воно відбувається, управління, що забезпечує інтеграцію складників у цілісну систему і розвиток цієї системи.

Реалізація системи громадянського виховання покладається на освітньо -виховні заклади, на засоби масової інформації та родинне виховання .

Особливого значення для формування громадянськості учнів у сучасних умовах набуває кваліфіковане управління системою громадянського виховання у школі, яке має відповідати високим професійним і функціональним критеріям.

Об’єктами управлінської діяльності є педагогічні кадри, учнівський колектив, зовнішнє середовище, дослідницька робота, робота шкільної бібліотеки, соціального педагога та психологічної служби.

Робота з педагогічними кадрами повинна бути спрямована на підвищення ними свого професійного рівня, на забезпечення розвитку творчого потенціалу колективу. Методична робота передбачає збагачення знань конкретних педагогів, посилення їхньої мотивації до творчої діяльності, вироблення в них сучасного стилю мислення, опанування ними педагогічної техніки. У контексті функціонування педагогічного колективу робота з учителями, класними керівниками спрямована на його згуртування, залучення його членів до науково-дослідницької та експериментальної діяльності з метою розробки інноваційних технологій громадянської освіти і виховання учнівської молоді.