Аналіз діяльності автотранспортного підприємства та існуючої організації перевезень пасажирів
14

Крім того на цей показник можуть помітний вплив зробити заходу, спрямовані на забезпечення перевезень пасажирів у годину "пік" наявним у наявності рухомим складом.

На маршруті № 254 пропонується більш ефективне використання часу автобусів в наряді за рахунок зменшення її кількості в години значного спаду пасажиропотоку. Це стає можливим за допомогою графоаналітичного розрахунку.

Ціль графоаналітичного розрахунку – визначення мінімально-необхідного набору режимів роботи транспортних одиниць на маршруті при досягненні найменших загальних витрат авто годин.

У залежності від конкретних цілей розрахунку можна вводити, чи змінювати знімати різні обмеження, що визначають ті чи інші нормативи, наприклад: припустимі межі тривалості роботи водіїв.

У якості вихідних даних графоаналітичного розрахунку використовують діаграму потреби в рухомому складі (діаграму "максимум"). Графоаналітичний розрахунок простий у виконанні завдяки наочності виконуваних операції на сітці-графіку, що відбиває обсяг транспортної роботина маршруті по годинам дня. Графічна побудова грунтується на наступних принципах:

не змінюючи сумарної кількості зайнятих кліток по кожнім стовпці, використовуючи метод дзеркального відображення, необхідно домагатися максимально можливого наближення числа зайнятих кліток по кожнім рядку до кращої велечини тривалості роботи;

впливає в можливих межах прагнути до максимального спрощення одержуваних геометричних фігур-фрагментів діаграми "максимум" – до досягнення найпростішої, прямокутної формии кожного фрагмента діаграми, що відповідає групі виходів тієї чи іншої класифікації.