Аналіз діяльності автотранспортного підприємства та існуючої організації перевезень пасажирів
40

(контрольних пунктах). Чергові маршрутні диспетчери ЦДС чи лінійні диспетчери автобусних станцій здійснюють систематичний контроль і облік прибуття і відправлення автобусів (по кожному рейсу), користуючись діючими інструкціями і оперативними вказівками старшого (головного) диспетчера ЦДС.

Фактичний час прибуття і відправлення кожного автобуса по окремих рейсах черговий диспетчер відзначає в добовому контрольному журналі. При зіставленні цього часу з передбаченим часом прибуття автобусів по затвердженому маршрутному розкладу робляться оцінки про регулярність руху по кожному рейсу.

Для організації більш об'єктивного контролю за фактичним часом прибуття і відправлення автобусів на автобусних станціях установлюють табельний штамп-годинник.

На автобусних маршрутах контроль і обілк руху автобусів здійснюється як правило, на двох протилежних кінцевих пунктах. На тих маршрутах, де автобусні станції розташовані тільки в одного кінцевого пункту, протилежний кінцевий пункт обладнається табельним штампом-годинником і прямим телефонним зв'язком із ЦДС.

На окремих напрямках автобусні станції розташовуються в середині частині маршруту, при цьому на обох кінцевих пунктах установлюють табельний штамп-годинник і засоби зв'язку.

Спостереження за своєчасним проїздом автобусами контрольних проміжних пунктів маршруту здійснюють роз'їзні лінійні ревізори, для яких відділ експлуатації підготовляє виписки з маршрутних розкладів руху.

Періодичні спостереження на контрольних пунктах маршруту також здійснює персонал служби експлуатації відповідно до встановленого плану перевірок. Про усі відхилення руху міських автобусів більше 1 хв. і