Аналіз діяльності автотранспортного підприємства та існуючої організації перевезень пасажирів
50

положенням про на­вчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці(ДНАОП 0.004.12-99).

На підприємстві забезпечено проведення попе­реднього і періодичного медичного огляду працівник.

При укладанні трудового договору громадянин має бути проінформо­ваний власником під розписку про умови праці на підприємстві.

Особи, винні в порушенні законодавства «Про працю» і правил по охороні праці, а також у невиконанні зобов'язань по колективних договорах і угодами по охороні праці, можуть бути притягнуті до дисциплінарної, адмі­ністративної, матеріальної і кримінальної відповідальності.

 

4.2 Виробнича санітарія та гігієна праці.

 

Виробнича санітарія - система організаційних, гігієнічних та санітарно- технічних заходів та засобів, які запобігають впливу на працюючих небезпечних виробничих факторів.

Людина , що працює проводить на виробництві значну частину свого життя. Тому для її нормальної життєдіяльності в умовах виробництва треба створити санітарні умови, які б дали змогу їй плідно працювати не перевтомлюючись та зберігаючи своє здоров'я, санітарними нормами та нормами безпеки регламентуються розміри виробничих приміщень. Параметри повітря у виробничих приміщеннях повинні відповідати санітарним нормам та ДСН 3.3.6042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень».

Робоче місце водія повинно забезпечувати зручність керування автомобілем, необхідні санітарно-гігієнічні умови, не знижувати стомлення і перенапругу на роботі. З робочого місця водія повинна бути забезпечена