Міжнародно-правові питання громадянства
3

    ВСТУП

 

Актуальність теми дослідження. Громадянство є одним із найбільш важливих прав людини, основою правового статусу особи як всередині будь-якої держави, так і у міжнародному спілкуванні. Тільки за посередництвом громадянства виникає міцний і стійкий у просторі і часі політико-правовий зв’язок між державою та окремою особою, який дає індивіду і державі право на повне використання всіх переваг, що випливають з їхніх взаємних прав та обов’язків. В оптимальних умовах лише на основі громадянства певної держави окрема особа може скористатися максимальним рівнем прав, гарантованих цим громадянством, як у державі, так і в міжнародному спілкуванні. Під населенням в міжнародному публічному праві розуміється сукупність людей, що проживають на території певної держави і перебувають під її юрисдикцією. Населення будь-якої держави складається з: 1) громадян даної держави (основний склад населення); 2) іноземних громадян; 3) осіб, мають подвійне громадянство (біпатриди); 4) осіб, які не мають громадянства (апатриди). Правове становище населення, яке визначається обсягом його прав і обов'язків і можливістю їх здійснення, в різних країнах не є однаковим. Воно визначається політичним режимом тієї чи іншої держави, рівнем соціально-економічного розвитку, національними і культурними особливостями, традиціями, звичаями та іншими факторами. Крім того, в кожному державі є законодавчо встановлені відмінності в правовому становищі власних громадян (підданих), іноземців, біпатридів і апатридів.

Теоретичною основою дослідження були теоретичні роботи вітчизняних і зарубіжних вчених:  К.К. Гасанова, І.І. Лукашука, Л.П. Ануфрієва, Д.К. Бякешева, Є. А. Лукашева, Г.В. Ігнатенко, О.І. Тіуніва, П.Н. Бірюкова та інших вчених.

Мета даної курсової роботи - розглянути міжнародно-правові питання громадянства в різних аспектах і з'ясувати для себе основні положення даної теми.