Застосування неметалічних елементів, та матеріалів, що забезпечують значну економічну ефективність
23

композиційні матеріали. Ще більш теплостійкі клеї (фосфатні, силікатні, керамічні, металеві) отримують на основі неорганічних сполук. Деякі з них можуть витримувати температуру до 3000 ° С. Однак по міцності вони поступаються смоляним клеям. Алюмохромсиликатофосфатні композиції забезпечують достатню міцність з'єднання при 1250-1500 ° С.

   Гумові клеї. Гумові клеї призначені для склеювання гуми з гумою і для кріплення гуми до металу, склу та ін. Гумові клеї є розчинами каучуку або гумових сумішей в органічних розчинниках. До складу клеїв гарячої вулканізації входить вулканізуючий агент. Склейку проводять при температурі вулканізації 140-150 "С. З'єднання виходить міцним, часом не поступається міцності цілого матеріалу. При введенні до складу клейової композиції активаторів і прискорювачів отримують самовулканізующійся клей (процес вулканізації протікає при нормальній температурі ). Для збільшення адгезії вводять синтетичні смоли (приклад такої композиції клей 88Н). З'єднання виходить досить міцне. Недоліком клею 88Н є нестійкість плівки до гасу, бензину і мінеральних масел. Клей 88НП утворює з'єднання, стійке до морської води. Доброю склеюючої здатністю і стійкістю до дії масел і палив володіють клеї 9М-35Ф, ФЕН-1 і ін. Клей-герметик Віксінт застосовується для склеювання гум, скла , полиимидной плівки, скляних тканин.

1.5   Загальні відомості, склад і класифікація         лакофарбових матеріалів та економічна ефективність.

Лакофарбові матеріали належать до групі плівкоутворюючих матеріалів Після нанесення в рідкому стані на поверхні, що фарбується вони утворюють плівки. Висохлі плівки називаються покриттями. Лакофарбові матеріали призначені для захисту металів від корозії, а неметалевих матеріалів (деревини, пластмас і т.д.)-від зволоження та загнивання; вони повідомляють поверхні спеціальні властивості (електроізоляційні, теплозахисні та інші) і надають виробам декоративний зовнішній вигляд.