Метод аналізу ієрархій
9

2 Завдання і початкові дані

2.1 Завдання

Вирішити задачу оцінювання комп'ютерних програм, орієнтованих на виконання ідентичних завдань (наприклад, робота з текстовим редактором), використовуючи загальну процедуру експертного оцінювання.

В процесі оцінювання використовувати показники: зручність користування системою; діапазон технічних можливостей системи; ресурси комп'ютера, які виділяються для роботи програми; користувальницький попит на програму; складність розробки програми. Залучити до роботи експертні групи в таких предметних областях комп'ютерних знаннях: обчислювальна техніка, операційні середовища, мови програмування, Інтернет-технології, текстові редактори, графічні редактори і т.п.

Розробити раціональну ієрархію, яка складається не менше з 4 рівнів. За допомогою методу аналізу ієрархій вибрати найбільш прийнятний варіант. Виконати аналіз чутливості отриманого рішення.

2.2 Обробка початкових даних

Структура дерева ієрархії для отриманого завдання складається із трьох основних рівнів: ціль, критерії та альтернативи. Кожен із елементів цих рівнів має свою вагу, сума яких для одного рівня буде складати 1 (див. рис. 2.1). У якості альтернатив ми не вказуємо конкретних даних, оскільки матимемо змогу задавати різноманітні по типу і значенню дані, в залежності від цілі опитування. Значення оцінок кожного критерію також змінюється динамічно на етапі регулювання даних керівником проекту.

Рис. 2.1 Ієрархічна структура