Інфекційне поширення шоків в глобальному середовищі
3

ВСТУП

 

 

Тема економічної кризи насьогодні є дуже актуальною, тому що не знаючи причин кризи в Україні, неможливо знайти шляхи її подолання.

Україна перебуває під негативним впливом зовнішніх факторів, насамперед економічних процесів, які відбуваються в країнах світу. Це пов’язано з фінансовою кризою, яка зовсім не мала глобального характеру з самого початку, але в результаті відбилася майже на всіх країнах світу. Причинами такого розповсюдження кризових явищ стали надмірна інтегрованість фінансових і банківських структур, досить складні і непрозорі механізми секюритизації, недостатній аналіз ризиків у глобальному розрізі для фінансових і банківських структур. Дане явище прийнято називати «інфекцією».

Питання інфекційного поширення шоків розглядається у наукових статтях таких авторів, як John P. Harding, Kenneth A. Reinert, Ramkishen S. Rajan, Graciela L. Kaminsky, Carmen M. Reinhart, Ansgar Belke, Ralph Setzer, Д. Сусанов, С. Моісєєв та ін.

Узагальнюючи праці провідних вчених, можна зробити висновок, що, незважаючи на проведення глибоких і обґрунтованих досліджень з даної тематики, вивчення кола проблем щодо поширення шоків не можна вважати завершеним через недостатню висвітленість повного шляху проходження кризи, її розвитку і причин набуття нею такого глобального масштабу. Цей факт підтверджує необхідність здійснення подальших досліджень каналів поширення інфекційних шоків у глобальному середовищі.

Метою дослідження є виявлення слабких каналів поширення кризи і з’ясування причин поширення «інфекції» в країни за умов всеохоплюючої глобалізації як для інтегрованих в світову економіку країн, так і для тих, що розвиваються і ще не наладили міцні зв’язки з країнами світу.

Досягнення поставленої мети потребує виконання наступних завдань: