Особливості темпераменту молодшого школяра
2

Вступ

Безліч спостережень показують, що темперамент людей багато в чому залежить від характеру людини, одні люди відзначаються врівноваженістю, діють стримано, не виявляють своїх почуттів; інші ж при аналогічних обставинах відразу спалахують, нервуються з приводу незначних подій. Також є люди,які емоційно вразливі, все сприймають болісно, ці почуття можуть бути сильними і довготривалими, люди врівноважені зі спокійним характером, спокійно ставляться до навколишніх подій, емоції їх менш інтенсивні, неглибокі й нетривалі. Можна виділити людей, які легко сприймають зміни в своєму житті, також є люди для кого ці зміни є важким кроком, вони не хочуть нічого змінювати, вони бояться пробувати щось нове, адже старе життя є перевіреним для них і більш надійним. Деякі люди відзначаються стійкістю настроїв, а в інших вони нестійкі. Різним буває і індивідуальний темп перебігу психічної діяльності. Ці особливості людей виявляються в їх практичній і розумовій діяльності. Саме за цими особливостями вчені психологи виділили різні типи темпераментів.

У сприятливих умовах темперамент впливає лише на діяльність людини і ніяк не позначається на результатах. В екстремальній ситуації, що потребує додаткової енергії, змінюються і результати діяльності (це можуть бути ситуації відповідальності, конкуренції, конфлікту).

Доведено, що тип темпераменту залежить від спадковості, проте окремі його показники можуть змінюватися залежно від умов навчання, виховання та життєдіяльності людини.

Актуальність курсової роботи полягає у використанні знань про особливості впливу темпераменту на навчання для забезпечення сприятливих умов навчальної діяльності та підвищення успішності учнів молодшого (підліткового,старшого)  шкільного віку.