Засоби виявлення порушника на основі випромінюючих кабельних ліній
4

Принцип роботи  та класифікація засобів виявлення порушника на основі випромінюючих кабельних ліній

           У випромінюючих кабельних лініях (або "лініях витікаючої хвилі") , далі ЛВХ ,чутливий елемент являє собою перфорований коаксіальний кабель, в якому зовнішній провідник не забезпечує повного екранування центрального провідника тому певна частина енергії переданого високочастотного сигналу випромінюється через отвори в зовнішнє середовище. Принцип дії ЛВХ заснований на індикації обурення електромагнітного поля при перетині об'єктом об'ємної зони виявлення, сформованої випромінюючими кабелями. У передавальному кабелі встановлюється режим, близький до режиму витікаючої хвилі, і частина електромагнітної енергії проникає в приймальний кабель, в якому наводиться опорний сигнал (сигнал зв'язку). Відбита від об'єкта виявлення електромагнітна хвиля також приймається приймаючим кабелем, внаслідок чого відбувається низькочастотна модуляція амплітуди і фази сигналу зв'язку. Частота випромінюваного зондуючого електромагнітного імпульсу обирається виходячи з вимоги до мінімальної довжини хвилі.

λ min> 3 l max, де l max - максимальний лінійний розмір об'єкта виявлення. Таким чином, діапазон робочих частот визначається в межах 40 ... 80 МГц, що забезпечують контрастність сигналів від людини на тлі дрібних і середніх тварин.

За типами розміщення елементів і конструкторському виконанню ЛВВ розвиток йшов від однопозиційних імпульсних радарів із заглибленням у ґрунт одного випромінюючого кабелю  або двох випромінюючих кабелів  до засобів виявлення, що працює в режимі безперервної генерації.

Всі згадані сповіщувачі допускали стаціонарну установку блоків як безпосередньо на  рубіж щодо якого здійснюється охорона, так і поблизу нього із заглибленням ЛВХ в ґрунт.