Виробничі потужності підприємства: оцінка ефективності використання та напрями її підвищення
53

Висновки та рекомендації

 

 

Зміни в економіці України дали змогу підприємствам реалізувати принцип ринкових відносин, сприяли підвищенню їх конкурентоспроможності, забезпечили її динамічний розвиток.

В умовах ринку кожне підприємство є незалежним товаровиробником. Воно самостійно приймає рішення у межах чинного законодавства, але відповідає за свої дії перед державою, діловими партнерами, перед кінцевим споживачем своєї продукції. Кожне з них прагне мати прибуток.

Найважливішим параметром, що характеризує потенційні можливості основного виробництва промислового підприєм­ства, є його виробнича потужність.

В І розділі курсової роботи було розглянуто загальну характеристику виробничої потужності підприємства. Зокрема виробнича потужність підприємства характеризує максимально можливий річний обсяг випуску продукції (видобутку й переробки сировини або надання певних послуг) заздалегідь визначених номенклатури, асортименту та якості за умови найбільш повного використання прогресивної технології та організації виробництва.

Було показано якими одиницями вимірюється виробнича потужність підприємств, як вони застосовуються  залежно від характеру виробництва та галузевої підпорядкованості. Загальне правило таке: виробнича потужність визначається в тих самих одиницях виміру, в яких планується та здійснюється облік продукції, що виготовляється (послуг, що надаються). Здебільшого це натуральні або умовно натуральні вимірники за видами продукції (послуг).

В цьому ж розділі було відображено показники, що характеризують ефективність використання  основних виробничих фондів.