Проектування збагачувальної фабрики для збагачення магнетитових кварцитів
7

III тип

Магнетит рудних прошарків утворює стрічковий і сростковий типи агрегації з розміром зростків 0,05-1,5 мм. Крім магнетиту до складу рудних шарів входить карбонат, кварц, іноді хлорит. Карбонатні шари складаються з карбонату, невеликих кількостей магнетиту і хлориту.

Текстурно-структурні особливості, а також наявність великої кількості силікатів і карбонатів зумовлюють відносно низьку абразивність і хорошу ізмельчаемость. Наявність разнопрочних мінералів забезпечує високу ступінь розкриття рудної фаза та отримання якісних концентратів. Але переізмельченіе карбонатів веде до ошламованію продуктів збагачення, що вимагає їх ретельного відмивання у процесі збагачення.

IV тип

Кварцит представлені синьо-і червоно-синьо-серослоістимі різницями, що складаються з чергуються рудних, змішаних і безрудних слоев.Гематітовие рудні прошаруй складаються з пластинчастого гематиту і дрібнозернистого кварцу. Для цих прошарків характерні сітчасті структури.

Велика частина гематиту-магнетитових кварцитів тонкослоістих структуру і тонку вкрапленность кварцу. Це трудноізмельчаемие, абразивні руди, що веде до зниження ступеня розкриття рудної фази і погіршення показників збагачення. Але значна частина руд цього типу мають середньо-шарувату структуру, для яких характерна відсутність вкраплення кварцу в магнетит. З таких руд виходять якісні концентрати.

V тип

У мінералогічному відношенні представлені мартитом-магнетитовими, гематиту-мартитом-магнетитовими і лімонітом-мартитові кварцитами.Карбонати і силікати цих кварцитів заміщені гідроксиди заліза.

Напівокислені кварцити відносяться до легкозбагачуваних руд, але за рахунок збільшення кількості заліза, пов'язаного з немагнітними мінералами, зменшується витяг заліза в концентрат і збільшуються втрати заліза в хвостах.

VI тип

Магнетит цих кварцитів майже повністю мартітізірован, а карбонати і силікати заміщені щільними гідроксиди заліза. При окисленні кварцитів містять карбонати і силікати вміст заліза збільшується за рахунок заміщення карбонатів і силікатів гідроксиди заліза.
При магнітному збагаченні кварцити цього типу дають дуже високі втрати заліза в хвостах і низький вихід і витяг заліза в концентраті.

З точки зору фізико-механічних властивостей руди залізисті кварцити Скелеватско-магнетитового родовища відносяться до міцних високоабразивних породам. Всі породи родовища, за винятком сланців, мають коефіцієнт міцності за шкалою професора Протодьяконова від 16 до 20 одиниць і вище. Це вимагає значних енергетичних витрат на їх дроблення і подрібнення, а також обумовлює високий витрата броні і мелють тел.Найбільш низькою роздрібнюванню володіють гематиту-магнетитові і магнетитові кварцити тонкослоістие, які і є найбільш трудноізмельчаемимі і важкозбагачуваних рудами.

Середній вміст заліза в магнетитових кварцитах за даними експлуатаційної розвідки 35-37%, з якого пов'язаного з магнетитом 26-28%, з гематитом і гідроксиди 3-5%, з карбонатами і силікатами 3-4%. Руда, що поставляється кар'єром на збагачувальну фабрику повинна відповідати даним таблиці 1.1.

Фізико-механічні властивості руд:

щільність істина (3,4-3,8)*103 кг/м3;

щільність середня (3,3-3,6)*103 кг/м3;

пористість 0-10%;

межа міцності при одноосьовому стисненні (1000-2500)*105 Па;

природня вологість 1%.