Індивідуальні трудові спори
4

Незважаючи на те, що на державному рівні вжито певних заходів щодо реалізації права на працю, проблеми трудових відносин в повному обсязі не вирішено. Чинне законодавство, незважаючи на значний обсяг і багатоплановість нормативних актів, покликаних регулювати трудову діяльність в Україні, забезпечувати реалізацію цільових державних програм, вдосконалення системи державних органів, не зняло проблем реалізації громадянами конституційного права на працю. Спостерігається тенденція повільного формування інфраструктури із надання працівникам соціальних послуг, організації роботи з неповнолітніми та молоддю за місцем проживання.

Мета курсової роботи полягає у всебічному розкритті суті й особливостей індивідуальних трудових спорів, специфіки їх розгляду та вирішення, розробці пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства та практики його застосування.

Відповідно до поставленої мети, задачами дослідження є:

       визначити поняття та причини виникнення індивідуального трудового спору як явища;

       проведення класифікації та суб’єкти  трудових спорів;

       визначити органи, що вирішують трудові спори;

       дослідити розгляд трудових спорів у комісії з трудових спорів;

       визначити строки звернення до КТС, порядок і строки розгляду спору та прийняття  рішення КТС;

       дослідити оскарження рішення, строк і порядок виконання рішення КТС;

       проаналізувати розгляд індивідуальних трудових спорів судом;

Об’єктом дослідження курсової роботи  є  індивідуальні трудові спори, їх правове регулювання чинним законодавством та трудовим договором.

Предметом дослідження є трудові правовідносини, що виникають при виникненні та вирішення індивідуальних спорі між суб’єктами спору.