Оплата праці як основний чинник стимулювання продуктивності праці
2

Вступ

 

Оплата праці була і завжди буде мотивуючим фактором працівників до ефективної діяльності і економічного зростання підприємства.

Ефективність праці певною мірою визначається діючою системою заробітної плати. Як свідчить зарубіжний досвід, кардинальні зрушення у технічному оснащенні виробництва, структурі праці та функціях працівників, упровадження нових форм організації праці привели до того, що головною метою економічної стратегії і системи матеріального стимулювання сучасних компаній і фірм стало досягнення не кількісних показників випуску продукції, а якісних параметрів виробництва, таких як поліпшення використання устаткування, робочого часу, складу робочої сили, якості продукції, спрямованих на підвищення ефективності виробництва.

В сучасних умовах розвитку суб'єктів господарювання, зростає роль продуктивності праці персоналу, що є підвищенням якості продукції та послуг підприємства. Вагоме місце серед напрямків підвищення продуктивності праці є її мотивація. Саме система мотивації, допомагає втілити напрями соціально-економічного розвитку персоналу підприємства. Слід зауважити, що серед мотиваційних стимулів велике значення має не тільки матеріальне стимулювання працівників, що є найбільш важливим чинником ефектизації праці, але й психосоціальна складова комфорту персоналу.

Аналіз досліджень та публікацій з проблеми. Проблемам мотивації персоналу присвячено багато праць вітчизняних та зарубіжних вчених. Залежність між продуктивністю та мотивацією праці персоналу доводили М.П. Войнаренко, С. І. Гребінська, Е. Е. Шамілева, Г. О. Закаблук, О. М. Малихіна, М. В. Семикіна, але незважаючи на їхні висновки про підвищення мотивації персоналу, в сучасних умовах виникають складності мотивуючих факторів персоналу на підприємстві.

Заробітна плата є одним з елементів виробництва продукції і однією з найвагоміших статей її собівартості. Тому в кожному підприємстві, галузі, має