Удосконалення робочого місця бармена
3

наукового дослідження на новій концептуальній основі, що враховує соціальну орієнтацію економіки, практично неможливо забезпечити ні економічну ефективність, ні соціальний розвиток. Вивчати й досліджувати проблеми економіки праці поза соціально-трудовими відносинами вже не просто недоцільно, але й неможливо.

Економіка праці — дисципліна яка вивчає трудові відносини, умови формування і використання трудового потенціалу. Це фундаментальна наука і базова дисципліна організації господарства.

Соціально-трудові відносини -  це взаємодія та взаємозалежність суб'єктів цих відносин, яка виникає в процесі праці та спрямована на регулювання умов трудового життя.

Взаємовідносини між робітниками та роботодавцями є однією з гострих проблем в будь-які часи. Природа соціально-трудових відносин така, що при їхньому вивченні й аналізі потрібно рахуватися з їхньою постійною видозміною, тому економіка праці та соціально-трудові відносини залишаються завжди актуальними.

Отже, організація праці на робочому місці полягає у виборі робочої пози та системи робочих рухів, визначення розмірів робочої зони та розміщення у ній органів керування, інструментів, заготовок, матеріалів, пристроїв і та ін., а також у виборі оптимального режиму праці та відпочинку.

Проведені дослідження показують, що правильна організація робочих місць дає змогу збільшити продуктивність праці на 15 – 25 %.  Саме тому особливої актуальності набувають дослідження на тему «Удосконалення організації праці на робочому місці діючого підприємства».

Для дослідження обрано робоче місце у  ресторані «The Legend», а саме робоче місце бармена. Бармен обслуговує споживачів: пропонує, показує, реалізує готові до споживання безалкогольні, слабоалкогольні напої, кондитерські вироби, закуски, страви.

Мета дослідження – аналіз процесу організації робочого місця бармена.

Об’єктом дослідження є робоче місце бармена у ресторані «The Legend».