Курсова робота на тему: Безготівкові розрахунки
3

 

ВСТУП

Актуальність дослідження Аби провести які-небудь господарські операції, підприємство, установа, товариство, має відтворити розрахунки з іншим підприємством, це найефективніший і найшвидший вид розрахунків між фізичними та юридичними особами – безготівкий розрахунок.Банк, у такій формі розрахунку виступає посередником між клієнтами, що здійснюють платежі.

            Продовжуючи тему, безготівкові розрахунки – це переведення певної суми грошей із рахунків платників на рахунок одержувачів коштів, а ще переказування з доручення установ, підприємств, занесених ними готівкою до каси, що налжеть банку на рахунки одержувачів.

Касово-розрахункові відносини визначаються у забезпеченні руху коштів на рахунках клієнтів банків, відповідно до виданих ними доручень. Цей механізм, посідає особливе місце в діяльності банків і грають велику роль у забезпеченні доброго перебігу фінансових процесів на мікро- та особливо макрорівнях.

Клієнтам банків розрахунково-касові операції дозволяють одержувати грошові кошти за продану (реалізовану) продукцію, чи надані ними послуги, розплату для виробництва матеріальних ресурсів, виплату заробітної плати працівникам, оплату зобов’язань перед затвердженим бюджетом та позабюджетним фондами, схоронність на довгий час, приумножування та використання заощаджень.

Більшість підприємств, здійснюють безготівкові розрахунки, володіють різними видами розрахунків і користуються різними формами безготівкових розрахунків. Сучасна ринкова економіка, зумовлює обставини для форм безготівкових розрахунків, і вони отримують нову суть: установа, підприємство має самостійно обирати найдієвіші та кращі форми розрахунків. Безготівкові розрахунки невід’ємно з’єднані із правом на здійснення підприємницької діяльності і безпосередньо з його