Особливості темпераменту молодшого школяра
18

нестійка увага, уповільнений темп всіх психічних процесів. Більшість меланхоліків - інтроверти. [16. C. 324 - 345]

У сучасній психологічній науці склалося тверде переконання в тому, що тип темпераменту в людині є вродженим і в цілому характеризує особливості динаміки нервових процесів. Але від яких саме властивостей його вродженої організації він залежить - у наш час ще не відомо [7. С .563].

Висновок. Кожен темперамент має позитивні і негативні якості. Меланхоліку, як людині вразливій з глибокими переживаннями і емоціями притаманне гарне виховання, контроль і самоконтроль; флегматик   витриманий, без поспішних рішень людина; сангвінік - високо чуйна для будь-якої роботи людина; холерики дуже жагучий тип темпераменту, шалений та активний в роботі.

Негативні властивості темпераменту можуть проявитися: у меланхоліка - замкнутість і соромливість; у флегматика - байдужість до людей, сухість; у сангвініка - поверховість, розкиданість, мінливість; у холерика - поспішність рішень.

1.3 Аналіз впливу темпераменту на навчальну діяльність учнів.

Весецька Т.М. розглядаючи учня як "інтегральну індивідуальність",  виділяє  рівні : "людина - індивід" (властивості темпераменту); "людина - соціальна група" (статус); "людина - особистість" (ціннісні орієнтири) та дослідити їх взаємозв`язки та взаємозалежності. Взаємозв`язки між характеристиками різних рівней опосередковуються діяльністю через її операціональну структуру - індивідуальний стиль діяльності. Таким чином, сформований індивідуальний стиль діяльності залежить від властивостей вищенаведених рівнів (темперамент, тип нервової діяльності) та одночасно визначається властивостями особистості. [8. С.54]