Гігієнічне забезпечення занять з боксу
7

Згідно з фізіологічними нормами питання, в раціоні має бути в середньому 150-180 г.  білків, 130- 140 г. жирів і 550-650г.  вуглеводів.

У юних боксерів кількість білкових продуктів в період безпосередньої підготовки  до змагань повинна збільшуватися. Це викликано тим, що, по-перше, зростає необхідність збільшити калорійність (практично неможливо забезпечити необхідний енергетичний потенціал тільки за рахунок вуглеводів і жирів без перевантаження травного тракту) і, по-друге, білки найменше здатні відкладатися в організмі у вигляді жиру І змінювати вагу тіла.

Найбільш повноцінні тваринні білки - У м'ясі та рибі (в добовому раціоні рекомендується 250-300 г. м'яса. 100г.  риби). Працездатність відновлюється швидше, якщо в їжі достатньо молочних продуктів (молоко, сир, творог), багатих білками.

Норма споживання жирів приблизно та,  що і білків, причому на частку жирів тваринного походження має припадати 80-85%; решта 15-20% складають рослинні жири, які не можна виключати з добового раціона. Найбільш доцільно використовувати легкозасвоювані -  вершкове масло і соняшникова олія.

Джерелами вуглеводів є овочі, крупи, борошняні продукти.  Із харчових продуктів богатих вуглеводами, можна рекомендувати вівсяну і гречану крупи. Кількість прийнятого цукру (у всіх його видах) не повинно бути більше 200 г на добу.

Боксер повинен отримувати з харчуванням досить мінеральних солей, особливо фосфору, Калію  і магнію. Молочні продукти, м'ясо, риба і рибопродукти, яйця - хороші джерела цих солеії.

Кількість споживаної кухонної солі коливається залежно від фізичних навантажень від 15 до 25 г. на добу.

Вміст води в раціоні, включаючи супи і рідкі страви, має становити близько 2 л на добу.