Заходи підвищення економічної ефективності використання виробничих запасів підприємства
65

,18% (або 1990 тис.грн.). Крім того чисельність персоналу зменшилась на 28 чоловік.

Позитивним є те, що збільшилися: виробництво продукції в діючих цінах на 4,79% (або 1688,4 тис.грн.), виручка від реалізації продукції на 3,87% (або 1185,4 тис.грн.). За відповідний період підприємство придбало для свого виробництва основні засоби, середньорічна вартість основних фондів збільшилася на 3,12%. Слід відмітити позитивним і те, що відбулося підвищення оплати праці працівників (на 12,92% або 524,0 тис.грн.)

 

 

2.2 Аналіз фінансового стану підприємства

 

 

Перехід економіки України до ринкових відносин суттєвого розширив права підприємств у галузі фінансово-економічної діяльності, значно зросла роль своєчасного та якісного аналізу фінансового стану підприємств, оцінки їхньої ліквідності, платоспроможності і фінансової стійкості та пошуку шляхів підвищення та зміцнення фінансової стабільності.

Тому особливого значення набуває своєчасна та об’єктивна оцінка фінансового стану ПрАТ «Поліський ГЗК» як приватного підприємства, оскільки власники його не хочуть нехтувати потенційними можливостями збільшення прибутку підприємства, які можна виявити тільки на підставі своєчасного і об’єктивного аналізу фінансового стану підприємств.

Систематичний аналіз фінансового стану підприємства, його платоспроможності, ліквідності та фінансової стійкості необхідний ще й тому, що дохідність будь-якого підприємства, розмір його прибутку багато в чому залежать від його платоспроможності. Ураховують фінансовий стан підприємства і банки, розглядаючи режим його кредитування та диференціацію відсоткових ставок.

Фінансовий стан підприємства залежить від результатів його виробничої, комерційної та фінансово-господарської діяльності. Тому на нього впливають усі ці види діяльності підприємства. Передусім на фінансовому стані підприємства позитивно позначаються безперебійний випуск і реалізація високоякісної продукції [61, c.309].