Підприємництво в аграрній сфері
23

Перетворення відносин власності передбачає передусім зміну суб’єктів власності, тобто роздержавлення і приватизацію земель­ної власності, створення реального плюралізму форм власності, у тому числі відродження приватної власності.

В Україні мета аграрної реформи — усунення державної монополії на землю, формування дбайливого господаря, використання державної, колективної та приватної форм власності.

Аграрні реформи означають зміни в землеволодінні, землекористуванні й земле розпорядженні. Під час проведення земельної реформи в Україні в цій сфері передбачається:

  • визначення права власності на землю і майно кожного члена сільськогосподарського підприємства;
  • можливість формування з розпайованих підприємств приват­ної власності на майно;
  • утвердження права розпорядження землями, переданими в колективну власність, та надання земельних ділянок членам колективу, що побажають вийти з будь-якої правової форми колективного підприємства.

В Україні проблема власності на землю пов’язана з урахуванням інтересів усіх суб’єктів господарювання на землі: держави, колективних господарств і фермерів. Іншими словами, допускаються різноманітні форми власності на землю: приватна (для фер­мерів, і для тих, хто веде підсобне господарство), колективна (для колективних господарств), державна (для державних підприємств).

Таким чином, АПК — важлива складова частина народного господарства. Його завдання — забезпечити населення продуктами харчування, а промисловість — сировиною. Це можливо за умови ефективної роботи всіх ланок, що входять до АПК.