Принципи організації електронного документообігу та його особливості в судовій системі
15

відмови від консультацій незалежних фахівців, економії на проекті, прагнення до багатофункціональності системи, яка не завжди виправдана.

Масштабному впровадженню СЕД,  в обов'язковому порядку повинен передувати пілотний проект,  головне завдання якого полягає у визначенні того, є чи ні (або передбачається)  відчутний ефект від впровадження СЕД. Дуже важливу роль виконує підтримка керівництвом підприємства проекту впровадження (так званий "чинник першої особи"). Звичайно при цьому система виявляється впровадженою тільки в деяких підрозділах, або тільки для деякого класу бізнес-процесів [4,c.187].

Отже, слід відмітити, що документообіг є системою, що матеріалізує процеси збирання, перетворення, зберігання інформації, а також процеси управління: підготовку та прийняття рішень, контроль за їх виконанням. А впровадження інтегрованої системи електронного документообігу значно покращить становище підприємств і держави в цілому, тому її мета та роль як елемента електронного урядування вже у сьогодні є надзвичайно важливими і повинні займати належне місце.

Проте, як стверджують експерти, у плані впровадженні систем електронного документообігу ми відстаємо від країн Західної Європи приблизно на п’ять років. Західний досвід дає зрозуміти, що при масовому впровадженні виникає попит на весь спектр продуктів: від найпростіших до складних, розподілених та інтегрованих рішень. Тому в нас, мабуть, найближчим часом домінуватиме процес застосування наявних систем, а не їх подальший розвиток [8,c.116].

 

 

1.5 Особливості систем електронного документообігу

 

 

Системи електронного документообігу (СЕД) мають таку особливість: система або повинна бути впроваджена повсюди, на всіх робочих місцях,